17.05.2013

Słowo o BiblioNETce

W najbliższym czasie BiblioNETka wprowadza wielkie zmiany. Najprawdopodobniej szata graficzna uzyska inny wygląd, dojdzie wiele nowych funkcjonalności i będzie można dodawać teksty o książkach z pominięciem poczekalni. Wiem, że wiele osób chętniej dodawałoby krótkie teksty o książkach, gdyby nie podlegały one moderacji. Administratorzy BiblioNETki proszą o wypełnienie ankiety, w której możecie zaznaczyć, jakiego rodzaju zmian pragniecie i jakie cechy serwisu wydają się Wam denerwujące.

Uwaga! Ankieta przeznaczona jest zarówno dla osób korzystających z BiblioNETki, jak i tych, które nie mają założonego tam konta.

Fragment ankiety
Tutaj jest link do tematu w biblioNETce o ankiecie, a tutaj bezpośredni link do strony z ankietą. Wypełnienie ankiety zajęło mi tylko osiem minut. 


16 komentarzy:

 1. Już tak dawno nie korzystałam z Biblionetki.. ze nawet nie wiem na jakie dane się logowałam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz, możesz przecież założyć nowe konto :)
   Ja korzystam, aczkolwiek jakiś czas temu przez kilka miesięcy nie zaglądałam do biblionetki. Na lubimyczytac.pl jakoś nie umiem się zaaklimatyzować. W biblionetce jest mnóstwo świetnych recenzji.
   A z tych nowych zmian najbardziej podoba mi się to, że można zmienić swój login.

   Usuń
 2. A ja tam od czasu do czasu zaglądam, gdy szukam recenzji, której gdzie indziej nie ma, ale i tam tez takich jak szukam nie ma.
  Nigdy się tam jednak nie rejestrowałam.
  Bywam ale na LC.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W biblionetce jest więcej recenzji starszych książek, nowości mniej. Ale przecież nie samymi nowościami czytający człowiek żyje :)

   Usuń
  2. Właśnie chodzi o to, że szukając tam liczę na recenzję książki zazwyczaj ogólnie mało znanej. Recenzje nowości to się same rzucają w oczy, ale tych nie szukam, gdyż nowości mało mnie interesują.
   Ale może jednak postaram się zapoznać bliżej z tym portalem.

   Usuń
  3. To ja zachęcam Cię do zapoznania się z biblionetką. Jest rozbudowane forum, katalog, a i podyskutować o książce można :)

   Usuń
  4. Zarejestrowałam się.)

   Usuń
  5. O, to bardzo dobra wiadomość :)

   Usuń
 3. Od roku mam konto, wchodzę tam głównie po to by ocenić książkę, bo lubię tamtejsze polecanki :) Wypełniłam ankietę, dzięki za cynk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wypełnienie ankiety! Ciekawa jestem, jaka będzie biblionetka po zmianach :)

   Usuń
 4. Czaszami zaglądam i chyba nawet kiedyś się zarejestrowałam i jedną recenzję zamieściłam :) Zajrzę do ankiety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zajmie tylko dziesięć minut :)
   Ja zarejestrowałam się około 5 lat temu. Zaglądam przeważnie raz na kilka dni. Najczęściej czytam recenzje. BiblioNEtkę odkryłam przypadkowo.

   Usuń
 5. Koczowniczko, bardzo Ci dziękujemy (Redakcja BiblioNETki) za pomoc w rozpropagowaniu ankiety. Chciałabym tylko sprostować jedną rzecz - nie trzeba nawet mieć konta w BiblioNETce by wziąć udział w ankiecie. :) Zdanie użytkowników zaglądających tylko od czasu do czasu, bez logowania się, też nas interesuje.

  Zdajemy sobie sprawę, że szczegółowe pytania w drugiej części ankiety mogą sprawić kłopot osobom rzadko korzystającym z serwisu, dlatego też odpowiedź na wszystkie pytania jest opcjonalna. Jeśli ktoś nie wie za bardzo o co pytamy może zakończyć udział w ankiecie na pytaniach ogólnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopisałam informację o tym, że ankieta przeznaczona jest także dla osób, które nie mają konta w BiblioNETce :)
   Nie wiedziałam, co odpowiedzieć na niektóre pytania, bo nie zależy mi na ogromnych zmianach. Przydałaby się zmiana wyglądu i większa ilość funkcji schowka.

   Usuń
 6. Swego czasu dość regularnie korzystałem z tego serwisu, ale odkąd utworzyłem konto na LC, kompletnie zaniedbałem BiblioNETkę. Może czas to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może warto zaglądać i na LC, i na BiblioNETkę, bo każdy serwis książkowy jest trochę inny :)

   Usuń